Вы здесь

Міністр юстиції назвав двох людей, що потрапляють до реєстру олігархів

Бізнесмен Ігор Коломойський і лідер партії «Європейська солідарність» Петро Порошенко відповідають критеріям, за якими вони потрапляють до реєстру олігархів, передбаченого президентським законопроєктом про деолігархізацію.

Джерело: міністр юстиції Денис Малюська в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» на телеканалі «Україна» в п’ятницю, повідомляє «Інтерфакс-Україна»

Пряма мова: «Партнери пана Коломойського, офіційні, у Верховній Раді є, і він не один, тому пан Коломойський точно потрапляє (до реєстру олігархів – ІФ)».

«»Європейська солідарність» усвідомлює, що їхній лідер (Петро Порошенко – ІФ) теж автоматично потрапляє до реєстру, і це теж зрозуміло».

Передісторія:

  • На сайті Ради з’явився текст проєкту закону Зеленського про олігархів. Зокрема, такий статус набуватимуть особи, які відповідатимуть чотирьом критеріям: участь у політичному житті, вплив на ЗМІ, є кінцевим бенефіціарним власником монополії, підтверджена вартість активів особи перевищує один мільйон прожиткових мінімумів (це 2 млрд 270 млн).
  • Партія «Європейська солідарність» вважає, що законопроект Зеленського про олігархів спрямований виключно проти колишнього президента Петра Порошенка і «жодних справжніх олігархів не обмежує».
  • Коломойський каже, що «морально готовий» потрапити до реєстру олігархів, але б йому не хотілось бути там одному. 
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що якщо хтось спробує домовлятись із нардепами щодо закону про олігархів, то він винесе це питання на всеукраїнський референдум. 

Джерело


Рекомендуем: