Вы здесь

Локдаун треба вводити зараз: академік НАН про спалах коронавірусу в Україні та повільну вакцинацію

Академік НАН України Сергій Комісаренко вважає, що в Україні зараз друга

У Центрі громадського здоров’я розповіли, як виявлятимуть мутації коронавірусу в Україні
хвиля коронавірусу.

За його словами, треба діяти на випередження і не зволікати із запровадженням жорсткого карантину. «Локдаун треба вводити не тоді, коли пік захворюваності, а тоді, коли вона тільки починає розвиватися. З огляду на здоров’я та життя людей, локдаун треба було б вводити зараз», — наголосив він.

Академік наголошує, що наразі єдиний шлях зупинити розповсюдження COVID-19 — це вакцинування. Приміром, в Ізраїлі, який лідирує за темпами щеплення, після другої імунізації, зокрема препаратом Pfizer, ефективність зменшення інфікованих людей сягає до 95%.

За його словами, не варто баритися з вакцинацією, адже деякі мутації захищають вірус від імунізації, яка була перед тим. «Це мутації в Британії, південній Африці, Бразилії. Наприклад, «бразильський» штам значно важче піддається імунізації. Тому вакцинацію слід проводити якомога швидше. Практично всі вакцини ефективні — лише більшою чи меншою мірою. На жаль, в Україні щеплення відбувається дуже низькими темпами і дуже повільно», — наголосив він.

Комісаренко зауважує, що медичних працівників треба зобов’язати робити щеплення: «Люди можуть вакцинуватися добровільно. Але є професії, де це має бути обов’язком. Зокрема, для медичних працівників, які контактують з інфікованими. Це повинно бути обов’язком.

Источник


Рекомендуем: