Вы здесь

Комаровський назвав найнебезпечнішу рибу: «ніколи таку не купуйте»

Євген Комаровський розповів, яка риба вважається найкориснішою, яку краще не купувати ніколи, а також пожурив українців за те, що вони їдять мало цього важливого в раціоні продукту.

Про це заслужений лікар повідомив на своєму каналі в YouTube.

Комаровський стверджує, що риба — це здорово, адже в ній багато білка, містяться Омега-3 і Омега-6 кислоти.

«Величезна кількість досліджень, які говорять, що риба реально зменшує ризик багатьох онкологічних захворювання, зменшує ризик ожиріння», — заявляє педіатр.

Скільки риби рекомендується їсти, а скільки — перебір

Він додав, що лікарі всього світу настійно рекомендують, щоб кожна людина, діти і дорослі, їли мінімум дві порції риби на тиждень. Одна порція — це 140 грамів. Але можна і більше — від двох до чотирьох порцій, тобто 280-560 порцій в тиждень. Більше — не рекомендується.

При цьому статистика говорить, що 40% українців рибу практично не їдять. Комусь не подобається запах при готуванні, хтось не може собі дозволити, хтось не має доступу до дійсно якісного продукту.

Часта алергія на рибу — швидше міф

За словами Комаровського, тільки у 1% населення планети є алергія на рибу, при цьому у 40% з цього одного відсотка алергія проявляється в дорослому віці.

До того ж алергія на рибу «не переростається». Але може бути і таке, що на один вид риби є реакція, а на інший — ні.

Яка риба корисна, а яка — небезпечна

Комаровський каже, що суперечки про те, яка риба корисніше — дика або домашня, річкова або морська — нескінченні. Але однозначної відповіді немає, адже плюси і мінуси є у будь-якого варіанту.

«Головне тут — безпека. Наприклад, річкова риба, вона завжди дуже корисна. Містить все необхідне для здоров’я. Але ми ризикуємо разом з цією рибою з’їсти личинки глистів і так далі», — додав педіатр.

Комаровський настійно рекомендує не купувати річкову, та й будь-яку іншу рибу «з рук».

«Більшість личинок глистів гине при глибокому заморожуванні. Тому віддавати перевагу потрібно рибі, замороженій промислово», — каже лікар.

Педіатр додав, що у великій морській рибі багато ртуті, тому вона може бути небезпечною. А любителям суші він нагадав, що для суші потрібно використовувати тільки рибу, промислової заморозки.

Джерело


Рекомендуем: