Вы здесь

«Кого ми хочемо обдурити?»: Герус заявив, що Україна останні 5 років купує саме російський газ

Так чи інакше, Україна здійснює закупівлю саме російського газу. Як інформує «Громадське», з відповідною заявою виступив очільник парламентського комітету з питань енергетики Андрій Герус. Зокрема, народний обранець каже, що на східноєвропейському просторі саме Росія – це єдина велика «газова бензоколонка».

«Аби нам нікого не обманювати: ми купуємо газ у фірми X, а фірма X купує у «Газпрому». Відповідно, ми нібито у «Газпрому» не купуємо, однак фактично «Газпром» здійснив продаж фірмі-посереднику — газ іде в Україну, однак спочатку він проходить через Україну і стає дорожчим, з одного боку. З іншого ж боку, нам платять за транзит, і потім він по реверсу, там Словаччина, повертається в Україну», — пояснив Герус. Таким чином, за словами Геруса, станом на сьогоднішній день і протягом останніх 5 років купує газ російського походження.

«Кого ми хочемо обдурити? Для чого цей отакий пафос і, можна навіть сказати, обман суспільства. Ми розуміємо, що це газ походженням з Російської Федерації, тому що РФ як велика газова бензоколонка поставляє газ у всю Східну і Центральну Європу», — зауважив він. Нагадаємо, що Росія погодилася на продовження транзиту газу через українську територію.

Джерело: https://replyua.net/

Рекомендуем: