Вы здесь

Кіркоров опинився у списку осіб, які загрожують безпеці України. Співак подякував

Російського артиста Філіпа Кіркорова включили до списку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики.

Сталося це за поданням Служби безпеки України, заявили у міністерстві і додали, що зробили це автоматично.

Мінкульт не має повноважень вирішувати, кого «включати» чи «не включати» до таких списків.

Згідно з законом «Про кінематографію», якщо людина є у такому списку, то в Україні заборонено показувати фільми, програми з її участю, заборонено в’їзд до України.

Повний список людей, які створюють загрозу нацбезпеці України, є на сайті міністерства культури.

Наприклад, там є Олег Газманов, Кобзон Йосиф, Іван Охлобистін, Станіслав П’єха, Михайло Порєченков, Стівен Сігал, Олег Табаков. Всього, станом на 23 червня, 201 людина.

Людей до цих списків вносять на підставі звернень РНБО, СБУ, Нацради з питань телебачення і радіомовлення.

За що Кіркорова внесли у список?

У СБУ розповіли, чому рекомендували включити Філіпа Кіркорова у перелік осіб, що становлять загрозу національній безпеці.

Причиною, як заявили у спецслужбі, були «пропагандистські концерти та заяви співака», в яких він висловлювався на підтримку анексії Криму Росією.

Також він наполягав на тому, що анексований півострів — це частина РФ.

При цьому регулярно виступав Криму, в’їжджаючи на півострів поза українськими пунктами пропуску.

У СБУ є докази, що Філіп Кіркоров заперечував територіальну цілісність та суверенітет України, а у своїх висловлюваннях виправдовував агресивні дії Росії.

Так, 18 березня 2021 року Філіп Кіркоров виступив на концерті «Большой праздничный концерт в честь семилетия воссоединения Крыма с РФ».

На цьому концерті Кіркоров сказав, що «Крим — це його улюблене місце в Росії».

Нещодавно Кіркорову заборонили в’їзд до Литви.

В інтерв’ю російській газеті «Московский комсомолец» Філіп Кіркоров розповідав, що йому шкода своїх шанувальників в Україні, які не бачать його вже сім років і пишуть листи у великих кількостях.

Філіп Кіркоров має звання народного артиста України. Він возив на «Євробачення» українську співачку Ані Лорак, продюсував багато українських проєктів, знімався у фільмах в Україні.

Міністр культури Олександр Ткаченко в інтерв’ю ВВС News Україна розповідав, що теоретично можна забрати у Кіркорова звання народного артиста, але поки що такого алгоритму нема.

Що відповів Кіркоров?

Співак записав для Instagram відеозвернення, де заявив, що «варто пишатися» тим, що потрапив в такий список. Він також пояснив цей крок «ненавистю до Росії».

«Якщо Кіркоров стає загрозою державі, то державу можна тільки пожаліти», — заявив він.

Співак додав, що є народним артистом України, тому рішення української влади він назвав абсурдним.

«Окремі недалекі чиновники таким чином намагаються набрати собі бонусів, паразитуючи на лозунгах і націоналістичній пропаганді», — заявив він.

«Творчість не заборонити, музику не закрити папірцем чи кордоном. Я навіть маю таким чиновникам подякувати, адже вони своєю дурістю допомагають мені ставати ще популярнішим», — додав Кіркоров.

Джерело


Рекомендуем: