Вы здесь

Кабмін скасував можливість поїздок українців до Білорусі за внутрішніми паспортами з 1 вересня

Документ розроблено з метою посилення безпекової складової прикордонного контролю під час перетинання громадянами України державного кордону з Білоруссю.

Кабінет міністрів ухвалив рішення про часткове зупинення дії угоди з урядом Республіки Білорусь про безвізові поїздки громадян, зокрема припинення можливості поїздок українців до Білорусі за внутрішніми паспортами.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідна постанова ухвалена під час засідання уряду. Як зазначається у пояснювальній записці, документ розроблено з метою посилення безпекової складової прикордонного контролю під час перетинання громадянами України державного кордону з Білоруссю.

Документом скасовується можливість перетинання громадянами України українсько-білоруського державного кордону на підставі паспорта громадянина України. Зміни стосуватимуться лише виїзду громадян України з території України в РБ. При в’їзді громадян з території РБ в Україну Державна прикордонна служба здійснюватиме безперешкодний пропуск за внутрішніми паспортами.

Постанова набирає чинності з 1 вересня.

У пояснювальній записці пояснюється, що доцільність припинення використання паспорта громадянина України для поїздок на територію РБ пов’язана з такими аспектами:

низький ступінь захисту паспорта громадянина України (у формі книжечки) призводить до зростання випадків виявлення підробок вказаних документів;

відсутність у паспорті громадянина України iнформації про особу латиницею унеможливлює автоматичне зчитування інформації з документів при здійсненні прикордонного контролю стосовно їх пред’явників та проведення безпомилкової перевірки інформації щодо наявності обмежень на перетинання кордону;

у разі втрати за кордоном внутрішнього паспорта ідентифікація громадян закордонними дипломатичними установами є тривалою та складною;

зменшується час проходження прикордонного контролю кожного громадянина.

Джерело: УНІАН


Рекомендуем: