Вы здесь

ХВОРІ НА КОРОНАВІРУС У ЛІКАРНІ ПОЧАЄВА СПРАВЛЯЮТЬ НУЖДУ У ВІДРО: У ЗАКЛАДІ НЕМАЄ ВЛАСНИХ ОЧИСНИХ СПОРУД

Відра стоять просто у палатах.

У лікарні Почаєва Тернопільської області, де лікують хворих з коронавірусом, немає власних очисних споруд. Тому пацієнти медзакладу не можуть ходити до вбиральні, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Замість туалетів у палатах стоять пластикові відра. Це відео для ТСН відзняли пацієнти Почаївської райлікарні, яка уже півтора тижні працює як шпиталь для коронавірусних. Кажуть, це ще ВІП-варіант, бо відер кілька, а також вони мають кришки. Натомість в іншому відділенні цієї ж лікарні на всю палату одна ємність і без накриття.

«Хворих, яких поклали їх в терапевтичне відділення, не випускають в туалет, що на поверсі. Їм принесли відро для ходіння в туалет для чотирьох: без кришки, залізне відро звичайне. Це відро стоїть майже добу, поки санітарка його не винесе», — розказала родичка пацієнтки Людмила Тараненко.

Це підтверджує і пацієнтка, яка лежить у інфекційному відділенні. Вона каже, що у них на кожну своє цеберко, але користуватися ним треба при всіх: «Кожен сідає на своє відро. Спочатку я пів дня терпіла-терпіла, а потім вже почала сідати. Отак от».

Немає в палатах і рукомийників, скаржаться пацієнти. Воду людям приносять для вмивання призначене інше відро, яке ви теж бачите на відео. Потім усі ємкості забирають санітарки.

«Молодша медсестра з поліативного відділу говорила, що той запах випорожнення стоїть в горлі. Ми мусимо це все мити, виливати. Але ж вони носять це виливати в свій загальний туалет, каналізації нема, обеззараження немає», — розказує санітарка рентген-кабінету Почаївської райлікарні Тетяна Демчук.

Все тому, що дезинфікувати туалети як годиться у випадку з коронавірусом в закладі не можуть, каже її головний лікар. Почаївська лікарня узагалі не мала бути у списку опорних. Утім, спочатку тут з’явився один хворий на коронавірус. Від нього заразилися медики, а потім почали надходити інші пацієнти. До того, що в тут буде більше тридцяти ліжок із інфікованими або з підозрою, лікарня була не готова. Навіть ці пластикові відра їм закупили волонтери.

«Це взагалі ніде не прописано. Є стільки проблем, які треба вирішити, крім біотуалетів. Нам треба спасати хворих. Якими умовами, нас ніхто не питає, нас не питають, що в нас медпрацівники почали більше хворіти. Нас питають: скільки надійшло, чим лікуєте, як лікуєте і до побачення», — каже головний лікар Почаївської райлікарні Богдан Кучер.

Те, що заклад не має власних очисних споруд і не може дезинфікувати туалети, головна санлікарка Тернопільщини знає. Утім, великої проблеми у цьому не бачить. «Тому вони ходять в палатах і дезінфікуються в окремих ємностях. Тоді зливається в каналізацію. Це номерна лікарня, яка не має таких власних очисних споруд, немає свого якогось септика, от і все. Нічого страшного немає. Все добре», — каже головна державна санітарна лікарка Тернопільської області .

Не добре, кажуть столичні епідеміологи. Лити хлорку у відра — це не вихід, а тим більше публічно випорожнюватися у них в палатах. «Мють бути очисні споруди, у яких застосовується метод знезараження. Там є певна методика, певні концентрації хлору. Все це розраховано. А так плюснути хлор може кожен, але чи подіє це», — наголошує епідеміологиня Людмила Мухарська.

Ще одним варіантом, каже епідеміолог, могли б стати біотуалети, але, за умови, правильного знезаражування. Утім, вже заперечує головний лікар Почаївської лікарні, де взяти гроші на дорогі біотуалети, якщо навіть маски медикам купили за кошти волонтерів.

Джерело


Рекомендуем: