“Хоч поборолася”: у Києві інфікована коронавірусом не змогла зробити безкоштовний тест

У Києві дівчина, яка контактувала з хворим на COVID-19 і мала симптоми захворювання, не змогла здати безкоштовний тест на коронавірус. В амбулаторії їй відмовили, бо та мала направлення від лікаря не з їхньої установи. А через шість днів вона втратила нюх і тест їй вже не був потрібний.

Про це жителька столиці Ірина Явтушенко написала на своїй сторінці в соцмережах.

“Як я перехворіла “ковідом” і не потрапила до статистики. А хотіла. 8 березня я прокинулася з температурою. За день до цього подруга попередила, що інфікувалася коронавірусом, у двох друзів, з якими ми бачилися, піднялася температура. Побачивши динаміку і зіставивши зі своїми 38,2, я зрозуміла, що не змогла уникнути неминучого”, – написала Явтушенко.

День у неї була гарячка, а на наступний вона зателефонувала до приватної клініки, де підписала декларацію із сімейний лікарем. Дівчина хотіла взяти направлення на тест, але записати на онлайн-консультацію її змогли лише через кілька днів. “Добре, що моя температура стабілізувалася і самопочуття стало нормальним, за винятком легкого кашлю”, – написала вона.

Через два дні з нею зв’язалася лікарка. Але дати направлення на безкоштовний тест не могла, бо приватні лікарні такі не проводять. “Я була вкрай здивована почутим, так як з телевізора міністр каже, що кожна людина може взяти у сімейного лікаря направлення і зробити безкоштовний тест, що країна повністю забезпечена тестами і бла-бла-бла”, – написала Ірина.

Вона звернулась на гарячу лінію МОЗ, де їй пояснили, що направлення на тест вона може взяти у сімейного лікаря і здати в амбулаторії. “Тільки під час розмови я зрозуміла, що держава забезпечує експрес-тестами. Чудово, думаю, у мене поруч з будинком якраз така амбулаторія є, залишилося вибити направлення лікаря”, – розповіла Ірина.

Сімейний лікар виписав їй направлення і скинув на телефон. Дівчина зателефонувала до амбулаторії, щоб записатись на тест. “Тітка (так, вона саме тітка) по той бік слухавки каже, так, робимо тести, але тільки тим, у кого підписана декларація з лікарем нашої амбулаторії, а з вулиці ми не приймемо. На мою фразу “я буду скаржитися в МОЗ”, вона не відреагувала від слова зовсім і поклала трубку”, – розповіла Ірина.

Дівчина звернулась на гарячу лінію МОЗ знову, де їй підтвердили, що вона може зробити тест у будь-якій державній амбулаторії і відмовити їй не можуть, якщо вона має направлення. Ірина залишила звернення-скаргу. “Телефонувала я рано і дуже попросила розібратися до кінця дня, так як сьогодні п’ятниця, у мене п’ятий день хвороби, а після вихідних експрес-тест буде вже нееффектівним. Пообіцяли розібратися максимально швидко і сказали, що мені зателефонують”, – розповіла Явтушенко.

Але їй ніхто не перетелефонував. Наступного дня вона втратила нюх, тож тест робити вже не потрібно було. “Здати безкоштовний тест, яким мене повинна забезпечити держава, мені не вдалося. Уявіть скільки людей, хворіючи ось так в легкій формі, як я, взагалі не здають жодних тестів (я хоч поборолася!). Між нашою щоденною статистикою і реальністю величезна прірва. Неорганізованість і купа перешкод до, здавалося б, такої простої дії, як здати тест (безкоштовно, як заповідає міністр, платно-то зрозуміло, що в будь-якій приватній можна) просто пригнічує. Якщо ви вже закупили ці тести, так чому людям не можна ними користуватися? Де логіка?”, – написала вона.

У коментарях до допису виявилося, що не тільки вона потрапила у таку ситуацію, коли людина з симптомами не змогла підтвердити діагноз. “Такий же квест на безкоштовний ПЛР мобільною бригадою, тільки в листопаді… Досі чекаю. Таке відчуття, що у них в МОЗі голова не знає, що робить ліва рука”, – написала користувачка соцмереж.

Інша жінка розповіла, що її родичам у різних містах країни сімейні лікарі радили робити не безкоштовний тест, а згодом здавати на антитіла.

Джерело

Схожі новини