Вы здесь

ГОНТАРЕВА ЗАКЛИКАЛА МВФ ЗАБРАТИ В УКРАЇНИ ПЕРШИЙ ТРАНШ, ЯКЩО НА НБУ ТИСНУТИМУТЬ

Ексголова Нацбанку переконана, що фонд може забрати гроші в України.

Колишня очільниця Національного банку України Валерія Гонтарева вважає, що МВФ має забрати в України перший транш допомоги, якщо на НБУ «буде здійснюватися політичний тиск».

Про це вона повідомила в інтерв’ю виданню Central Banking.

За словами ексочільниці Нацбанку, заяви МВФ та країн G7 про незалежність Національного банку перетворилися на «красиві гасла, які не мають реального впливу».

«Цей транш виплатили в межах угоди, у якій йшлося про незалежність центрального банку та економічні реформи. Якщо ж ці умови більше не чинні, то МВФ має сказати, аби Україна повернула отриману допомогу назад», — каже Гонтарева.

Вона додала, що політичний тиск на НБУ чинився і за часів її перебування на посаді голови українського центрального банку, однак останнім часом цей тиск став «нестерпним».

Нагадаємо:

1 липня голова правління Національного банку України Яків Смолій написав заяву про звільнення через «систематичний політичний тиск». А вже 3 липня Верховна Рада проголосувала за його відставку. 
Смолій розповів подробиці того, як на нього чинили політичний тиск. За його словами, все почалося восени 2019 року, коли Нацбанк опинився у корупційному скандалі, який, на його думку, «замовили». А після початку пандемії коронавірусу до цього ще додалися вимоги до НБУ зменшити облікову ставку. 
Команда Національного банку закликала припинити здійснювати політичний тиск на їхню роботу не на словах, а діями.

Джерело


Рекомендуем: