Вы здесь

Ексканцлер Німеччини звинуватив Україну у брязканні зброєю

Колишній канцлер Німеччини Герхард Шредер в черговий раз підтримав позицію Кремля в конфлікті з Україною і звинуватив Київ у брязканні зброєю.

Про це він сказав у подкасті Die Agenda, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Spiegel.

Шредер підтримав відмову Німеччини постачати Україні зброю і відкинув українську критику.

«Я дуже сподіваюся, що брязкання зброєю в Україні нарешті припиниться», – сказав Шредер.

«Тому що те, що мені доводиться звідти чути чути, а також про те, як звинувачують Німеччину через розумне скасування поставок зброї, іноді переходить всі межі», – додав він.

Шредер дружить з президентом Росії з часів свого канцлерства. Він також є бізнес-лобістом і головою наглядової ради російської державної компанії «Роснефть». Російська щоденна газета «Коммерсант» у 2020 році повідомила, що Шредер отримав за роботу 600 тисяч євро.

У Німеччині 77-річного ексканцлера неодноразово критикували за його прихильність до підконтрольних Кремлю компаній «Газпром» та «Роснефть». Колишній канцлер завжди наголошує, що це приватна справа.

Як повідомлялося раніше, Герхард Шредер завів подкаст і у першому випуску образив посла України в Німеччині Андрія Мельника.

«Не варто докучати одне одному санкціями. Я намагався вказати, що це справедливо й по відношенню до Росії. Чому тоді чи то посол, чи то колишній міністр закордонних справ, якийсь карлик з України, мене критикує?», — запитав Шредер. 

Привід для випаду Шредера — інтерв’ю Мельника берлінській газеті Tagesspiegel на початку травня, в якому український дипломат піддав критиці заклики ексканцлера до зняття санкцій з Росії, введених за її дії проти України. 

Джерело


Рекомендуем: