Друга партія Bayraktar TB2 надходить в Україну: ВМС України отримали свій перший комплекс уславлених ударних безпілотників

Військово-Морські Сили України отримали перший розвідувально-ударний безпілотний комплекс Bayraktar TB2 від турецької оборонної компанії Baykar Defence, зазначають Патріоти України. Передачу цього комплексу ВМСУ анонсував Президент Зеленський 4 липня під час урочистостей на честь Дня ВМСУ.

Bayraktar TB2 для Військово-Морських Сил України
Комплекси Bayraktar TB2 на порядок посилять спроможності Військово-Морських Сил України у захисті південних рубежів нашої Вітчизни.

За словами заступника міністра оборони Олександра Миронюка, поставка цього комплексу відбулась із випередженням графіку. Впродовж декількох днів на аеродромі під Миколаєвом тривали прийомо-здатні випробування усіх безпілотних апаратів, що входять до складу цього комплексу – підйом на максимальну висоту, перевірка роботи корисного навантаження та пунктів управління.

Bayraktar TB2 для Військово-Морських Сил України
Bayraktar ТВ2 буде поставлений на озброєння 10 бригади Морської авіації ВМСУ, разом із БПЛА передані мобільні термінали управління та ЗІП. Особливість даного комплексу – станції управління БПЛА можуть розміщуватись не лише стаціонарно на суші чи на шасі, але й також – на будь-якому із кораблів ВМС України.

Наш флот отримав оновлену версію комплексу Bayraktar ТВ2, радіус дії котрої складає 300 кілометрів, замість 150 кілометрів як у попередніх версіях.

Bayraktar TB2 для Військово-Морських Сил України
Bayraktar ТВ2 будуть виконувати для ВМС України розвідувальні операції, видачу цілеуказівок, і також – виконувати ураження противника з повітря. Збройні Сили України мають боєприпаси для таких цілей, але також – є і додаткова кількість боєприпасів, котрі можуть використовуватись для “морських” Bayraktar ТВ2.На всі БПЛА комплексу Bayraktar ТВ2, що будуть передані Військово-Морським Силам України, прийнято рішення нанести зображення хижого морського птаха, котрий буде символом підрозділу безпілотних комплексів у складі Морської авіації ВМСУ.

До пришвидшення реалізації проекту по поставці безпілотного комплексу Bayraktar ТВ2 для Військово-Морських Сил України долучились також і народні депутати, в першу чергу – голова підкомітету з питань оборонної промисловості та технічної модернізації Комітету Верховної Ради України Ігор Копитін.

За його словами, “успішне виконання контракту є черговим підтвердження того, що турецька сторона неухильно дотримується своїх зобов‘язань перед Збройними Силами України”.

Bayraktar TB2 для Військово-Морських Сил України
Вперше бойові можливості Bayraktar TB2 нашим військовим морякам було презентовано у січні 2021 року. А вперше про плани передачі таких БПЛА національному флоту стало відомо в лютому 2021 році.

Тоді, як наголошував Командувач ВМС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа, ці комплекси будуть використовуватись для висвітлення надводної обстановки в Азовській і Чорноморській операційних зонах, для видачі цілевказівок для розрахункам протикорабельних комплексів “Нептун”, і також – для вогневого ураження противника на морі та на суші.

Bayraktar TB2 для Військово-Морських Сил України
На початку березня 2021 року відбувся ось такий епізод: збройні сили Туреччини вперше відпрацювали ураження надводної цілі за допомогою комплексу Bayraktar TB2.

Ціль на морі була уражена за допомогою керованого боєприпасу MAM-L, безпосереднє наведення виконувалось за допомогою бортового обладнання самого Bayraktar TB2. Відстань бомбометання склала вісім кілометрів, при тому, що дальність застосування MAM-L складає 15 кілометрів.

Саме так виглядало застосування бомби MAM-L по надводній морській цілі із безпілотника Bayraktar TB2 під час навчань Blue Homeland 2021

І ця подія показала, шо наші ВМС зможуть застосовувати свої Bayraktar TB2 для ураження малих та середніх кораблів Чорноморського флоту РФ в окупованому Криму, наприклад – ракетних корветів проекту 21631 “Буян-М” або ж патрульних корветів проекту 22160, котрі мають доволі символічну ППО – ЗРК “Гибка” із дальністю стрільби всього до 5 кілометрів.

Водночас, Defense Express розповідав, що наприкінці квітня цього року застосовувати Bayraktar TB2 вчились підрозділи Морської піхоти ВМСУ.

Морпіхи вивчали тактико-технічні характеристики усіх елементів комплексу Bayraktar ТВ2,можливі варіанти бойового завантаження, порядок планування та застосування Bayraktar ТВ2, зокрема – при веденні повітряної розвідки в інтересах артилерії морської піхоти.

Використання Bayraktar TB2 дозволяє отримати точні координати морських цілей у режимі онлайн
Окрема увага була приділена особливості системи передачі даних в Bayraktar ТВ2, вимогам до місць запуску та посадки, та особливостям ведення розвідки за допомогою комплексу при цілеуказанні берегового ракетного комплексу “Нептун”.
Bayraktar TB2 для Військово-Морських Сил України

Схожі новини