Вы здесь

Долар впаде до 20 гривень: Названо несподівану причину зміцнення української валюти

Українська гривня, яка досить тривалий час зміцнюється, незважаючи на прогнози про її швидку девальвацію, може зміцниться до позначки 20 гривень за долар. Про це розповів президент «Інвестиційної групи УНІВЕР» Тарас Козак, повідомляють Патріоти України.

Причиною незвично низького курсу долара і євро до української гривні зараз є надлишок валюти в країні. На думку Козака, зараз великі обсяги валюти переводять в Україну заробітчани. Але в подальшому до істотного посилення гривні може призвести ухвалення закону про ринок землі і чесна приватизація.

«Якщо закон дозволить іноземцям купувати землю, вони будуть заводити в Україну мільярди доларів і тут міняти їх на гривню, щоб купити землю. Також, якщо буде чесна приватизація, то бізнес — іноземний та український — почне заводити гроші з-за кордону або брати дешеві кредити в іноземних банках. Приплив валюти може вирости дуже істотно. І якщо НБУ буде продовжувати таку ж політику, то ми можемо побачити долар і по 20 гривень», — сказав експерт.

За його словами, незважаючи на те, що в цьому році продаж землі ще не відкриють, ринок відіграє з випередженням. Фінансова система швидко відреагує на зміни. Банки почнуть позбуватися від доларів заздалегідь. Теж, на думку аналітика, зробить і населення.

«Якщо ми будемо розуміти, що завтра в країну підуть ешелони доларів, то банки почнуть позбуватися від доларів вже сьогодні, тому що завтра долар буде дешевше… І в результаті курс іноземних валют опуститься», — вважає Тарас Козак.

Джерело: Факты


Рекомендуем: