Чемпіонка світу з України щодо набуття громадянства Росії: мені не дали квартиру в Києві

Чотириразова чемпіонка світу з шашок Дар’я Ткаченко пояснила свій переїзд з України до Росії у 2016 році складною фінансовою та житловою ситуацією. За словами 38-річної Ткаченко, не отримала обіцяну мені квартиру, яку виділило житлове управління за спортивні результати.

Дар’я зізналася, що їй не було де жити в Києві, а на малій батьківщині в Торезі батьківський будинок був у 2014 році зруйнований війною, – пише Оbozrevatel.

“Під час обстрілу з літака снаряд убив нашого собаку, що було особливо прикро. Провівши кілька днів у підвалі, батьки вирішили залишити будинок і поїхали до родичів до Краснодарського краю. Так, у 2015 році я опинилась у Росії”, – зізналася Ткаченко в інтерв’ю Дмитру Нагірному.

Дар'я Ткаченко

Після цього Дар’я з українським паспортом намагалася отримати візу у Францію чи Іспанію, але їй постійно відмовляли.

“Постало питання вирішення простих адміністративних моментів, і в 2016 році у мене з’явився російський паспорт. Міжнародні поїздки лежать в основі професійної спортивної діяльності, це питання неможливо обійти, і в такому випадку паспорт варто розглядати як проїзний документ”, – зізналася дівчина.

Дар'я ТкаченкоШашистка розуміла, що її перехід викличе великий резонанс, зважаючи на війну з Росією.

“Війна це жахливо і це дуже сумні події, які, на жаль, зачепили сотні тисяч людей на Донбасі. Це був досить складний період у моєму житті, він співпав із проблемами особистого життя, з розлученням, зміною звичного способу життя та діяльності”, – сказала Дар’я.Дар'я Ткаченко

На той час вона відійшла від спорту якоюсь мірою.

Перебуваючи у Росії та маючи всі необхідні документи, Дар’я жодного разу не зіграла в класичному чемпіонаті Росії. Вона також відмовилася від участі у чемпіонаті світу 2016 року. Щоб пережити нове громадянство в моральному та матеріальному плані, їй довелося попрацювати на різних, у чомусь звичних роботах.

Дар'я Ткаченко
Нагадаємо, що п’ятнадцять років тому Ткаченко у матчі за світову корону королеви міжнародних шашок обіграла росіянку Тамару Тансиккужину та стала чемпіонкою світу. Ексукраїнка є заслуженим майстром спорту України, кавалером Ордену Княгині Ольги. Усі корони та золоті медалі Дар’я зберігала у кімнаті студентського гуртожитку. Зокрема і свій червоний диплом університету імені Тараса Шевченка, де працювала гросмейстерша.

Схожі новини