Бюджет отримає більше, ніж від “Укрзалізниці”: журналісти дізнавалися, що може дати легалізація проституції

Днями генпрокурор Юрій Луценко висловив думку щодо можливості легалізації проституції в Україні. Журналісти вирішили дізнатися, чи готове до цього суспільство.

За легалізацію проституції в одному із своїх інтерв’ю висловився генеральний прокурор – на думку посадовця, узаконення проституції зменшить корупцію серед правоохоронців, які покривають тіньовий бізнес, йдеться в сюжеті ТСН.

Такий законопроект уже був у Верховній Раді в 2015 році, але довго в стінах парламенту він не пролежав. Його автор, депутат Андрій Немировський, сам відкликав своє творіння з парламенту, бо суспільство, за його словами, до цього поки що не готове. Однак політик залишився при думці, що проституція – сфера прибуткова, тож має наповнювати бюджет. “Обсяги доходів, за підрахунками, навіть тими, які є в інтернеті, перевищують дохід “Укрзалізниці” в державний бюджет”, – каже нардеп.

Секс-працівниця з 20-річним стажем Ольга не приховує, що проституція – справа прибуткова. Саме тому кидати це заняття не планує. “Та галузь, коли завжди можеш узяти грошей, скільки хочеш”, – стверджує вона. Але показувати своє обличчя жінка не хоче – натомість готова показати державі свої заробітки. Вона обома руками “за” те, щоб її робота була легальною і не переслідувалася законом. “Повія сексом займається не просто так, що їй хочеться розсунути ноги, погуляти. Вона просить: дай мені за те, що я вам можу дати в даний момент – я не вмію копати, у мене немає IQ”, – каже жінка.

Неофіційні прибутки від секс-індустрії вимірюються мільярдами гривень. Замовити таку послугу можна не виходячи з дому – варто лише зайти в інтернет. Ціни ринкові – від 250 гривень і до кількох тисяч за годину. Ще є автомобільні траси, де найдешевша пропозиція від 500 гривень за сеанс. За легалізацію значна частина працівників секс-індустрії – вони запевняють, що готові платити податки, а також не проти і медобстежень. Тільки от говорити з ними ніхто не хоче. “Ми ж не говоримо, що хочемо пільги. Ми говоримо, що треба почати цей процес. Проблеми, які переживають секс-працівники – це дискримінація, шантаж, насильство просто зашкалює”, – каже правозахисник Юлія Дорохова.

У поліції наразі не готові озвучувати свою позицію та обмежуються сухими цифрами. Правоохоронці кажуть, що за минулий рік загалом виявили незаконну діяльність майже тисячі повій.

“Національна поліція України діє в межах чинного законодавства. В разі надходження законопроекта, нами буде внесено відповідні пропозиції”, – заявив старший оперуповноважений департаменту боротьби з торгівлею людьми Євген Остапенко.

Але закон про легалізацію проституції в цій каденції Верховної Ради точно не буде ухвалений – наразі немає навіть проекту, а невдовзі вибори. А от новий склад парламенту до цього питання може й приступити.

Джерело: УНІАН

Схожі новини