Вы здесь

Байден заявив про неможливість зупинки «Північного потоку-2»

Президент США Джо Байден заявив пізно ввечері в середу, що на цьому етапі реалізації проєкту «Північний потік-2» немає можливості зупинити його завершення.

Про це повідомляє CNN, пише «Європейська правда«.

«Північний потік» завершено на 99%. Ідея про те, що можна було щось сказати або зробити, щоб зупинити його, була неможлива», — сказав Байден в Кентуккі перед тим, як повернутися до Вашингтона.

«Але у мене, як ви знаєте, були дуже, дуже плідні дискусії з Ангелою Меркель, і вона працює, і з урядом Німеччини, з приводу зобов’язання, яке передбачає, що якщо насправді Росія докладе зусиль, щоб навмисно завдати шкоди Україні або іншим країнам, вони дадуть відповідь», — додав Байден.

21 липня  США та Німеччина оголосили, що офіційно домовились про завершення будівництва російського газопроводу «Північний потік-2», опублікувавши спільну декларацію з обіцянками Україні.

Україна та Польща відреагували спільною заявою, у якій запевнили, що працюватимуть разом зі своїми союзниками та партнерами над протидією запуску «Північного потоку-2», допоки не будуть розроблені рішення для подолання безпекової кризи, пов’язаної із газопроводом.

Україна ініціювала консультації з Єврокомісією та Німеччиною щодо «Північного потоку-2», оскільки наполягає, що він загрожує безпеці України і порушує принципи диверсифікації Енергетичного Союзу ЄС.

У червні президент України Володимир Зеленський наполягав, що зупинити добудову газопроводу «Північний потік-2» можуть тільки США та президент Джо Байден.


Рекомендуем: