Вы здесь

Байден вперше пояснив, чому він не блокуватиме «Північний потік-2»

Президент США пояснив своє рішення не застосовувати санкції до ключової компанії-учасника будівництва російського газопроводу «Північний потік-2» тим, що проєкт вже фактично добудований, а також — небажанням зашкодити відносинам з Європою.

Як пише «Європейська правда», про це повідомляє Reuters.

Байден зазначив, що виступав проти будівництва «Північного потоку-2» ще від заснування проєкту, але утримався від санкцій, тому що на час його приходу на посаду в січні 2021 року газопровід був майже повністю добудований.

«Проєкт був майже повністю завершений до часу, коли я прийшов на посаду. І питання не стоїть так, що я можу дозволити або не дозволити Німеччині робити щось… Застосувати санкції зараз, на мою думку, буде контрпродуктивно для наших європейських відносин», — сказав Джо Байден. 

Минулого тижня у Держдепі заявили, що не застосовуватимуть санкції проти німецької Nord Stream 2 AG та її гендиректора «з міркувань національної безпеки».  

Байден зазначив, що у Німеччині знають про його позицію.

«Вони обізнані про те, що я думаю з цього приводу, і, сподіваюся, ми зможемо напрацювати варіанти, як вони будуть діяти з цим проєктом далі», — сказав президент. 

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель у вівторок заявила, що очікує нових дискусій із США щодо «Північного потоку-2» після того, як санкції не були накладені. 

Джерело


Рекомендуем: