Астронавти NASA повернулися з космосу на судні SpaceX. Чому цей політ історичний

Чотири астронавти повернулися на Землю з Міжнародної космічної станції, куди їх доправило судно Dragon Resilience американської компанії SpaceX.

Капсула з екіпажем спустилася на парашутах у Мексиканську затоку вночі – це перше нічне повернення американців з космосу за останні 53 роки.

Капсула Dragon Resilience приводнилася в Мексиканській затоці неподалік від узбережжя Флориди о 2:56 за місцевим часом (09:56 за Києвом).

Її політ з МКС тривав шість з половиною годин.

Капсула у воді

Астронавти (три американці та один японець) провели на орбіті пів року. У складі екіпажу – представники NASA Майкл Гопкінс, Віктор Гловер, Шеннон Вокер та японський астронавт Соїті Ногуті.

Політ Crew Dragon-1 – це друга пілотована місія судна, розробленого компанією SpaceX Ілона Маска, та перша регулярна місія на орбіту.

За астронавтами відправили судно Go Navigator, яке підібрало космічний апарат в районі приводнення.

Через негоду повернення на Землю затрималося.

Екіпаж "Драгон" перед поверненням на Землю

NASA повідомляє, що астронавти почуваються добре.

Під час трансляції екіпаж подякував усім учасникам операції. “Ми хочемо подякувати за це дивовижне судно Resilience. Ми казали про це до польоту, і я скажу про це знову. Дивовижно, чого можна досягти, коли люди об’єднуються. І я просто хочу сказати, що ви усі змінюєте цей світ! Вітаю!” – підсумував Майкл Гопкінс.

Майкл Гопкінс виходить з капсули
Підпис до фото,Майкл Гопкінс виходить з капсули

Після повернення на Землю астронавти пройдуть медичне обстеження, а потім з Пенсаколи (штат Флорида) вирушать до Г’юстона (Техас).

Менеджер транспортної інтеграції МКС в NASA Білл Спетч і астронавт NASA Джозеф Акаба спостерігають за дельфіном в очікуванні приводнення капсули Dragon Resilience
Підпис до фото,Менеджер транспортної інтеграції МКС в NASA Білл Спетч та астронавт NASA Джозеф Акаба спостерігають за дельфіном в очікуванні приводнення капсули Dragon Resilience

Зараз на МКС залишаються семеро членів екіпажу, зокрема троє росіян, троє американців та один астронавт з Японії.

Востаннє астронавти поверталися на Землю вночі в грудні 1968 року, після польоту місії “Аполлон-8”, учасники якої вперше вийшли на навколомісячну орбіту.

Джерело

Схожі новини