Через 300 років свята відкрила очі: це був знак зверху
Однією з головних визначних пам’яток Мехіко вважається Кафедральний собор Гвадалахари. Ще в XV столітті почалося будівництво храму, і незважаючи на те, що будівля кілька разів перебудовували та реставрували, святиня, як і раніше приваблює до себе тисячі парафіян і простих туристів.
Віруючі стікаються в храм зі всієї Мексики для того, щоб вклонитися мощам святої Иносенсії – дівчинки, яка 300 років тому була вбита власним батьком.
Існує кілька версій ранньої загибелі муміфікованої дівчинки. Але найбільш популярна ця:
батько дівчинки був категорично проти того, щоб дочка прийняла католицтво. Однак дівчинка не послухалася. Вона дуже хотіла вчитися і вступила в католицьку школу, де і прийняла нову релігію.
Чоловік, дізнавшись про вчинок, розлютився, знайшов дочку і наніс їй кілька смертельних ударів ножем…
Після смерті Иносенсію зарахували до лику святих, а її мощі залишаються нетлінними досі, привертаючи до себе віруючих і туристів. Досі безліч віруючих приїжджають подивитися на це диво – нетлінні мощі молодої дівчини і вклонитися їм.
Нещодавно один з мандрівників відвідав кафедральний собор Гвадалахари і зняв внутрішнє оздоблення на відео. Коли камера зупинилася на обличчі Иносенсії, та відкрила очі!
Користувачі Інтернету по-різному відреагували на цей ролик. Хтось вважав подію святим знаком, а хтось, навпаки, побачив підступи диявола. Деякі взагалі вважають відео фейком.
В одному з коментарів саркастично помітили:
“Не дивно, що в момент відкриття і закриття очей картинка втрачає різкість?”
Ні журналісти, ні численні коментатори опублікованого на YouTube відео, не можуть пояснити причину феномена.
На кадрах видно, як 300-річну мумію дівчинки, яка померла у XVIII столітті, ненадовго відкрила очі і потім знову закрила їх.
Як виявилося, це всього лише оптична ілюзія, зроблена променем світла, спадаючим на обличчя дівчинки під різними кутами, як у випадку з іншою знаменитою мумією дівчинки Розалією Ломбардо.
У обох мумій очі ніколи не були до кінця закритими і саме це створює ілюзію очей, які відкрилися і закрилися залежно від кута падіння сонячного світла.