Банкомати видають українцям фальшиві гривні: Експерти розповіли, що робити з підробленими купюрами
Фальшиві купюри тепер не тільки передаються з рук в руки, а й потрапляють в обіг через термінали і видаються українцям в банкоматах. Популярними місцями збуту фальшивих гривень в Україні є невеликі магазини. За фальшивки шахраї купують товар, а на здачу отримують справжні гривні, передають Патріоти України.
В Україні фальшиві гроші можна купити через соціальні мережі. Їх відправлять одержувачу прямо поштою. Покупці підробленої валюти запевняють, що на банкнотах є всі водяні знаки, а відрізнити їх від справжніх не можуть навіть термінали. За 5000 гривень можна купити 20000 фальшивих гривень і погасити свій кредит через термінал. Саме з цією метою громадяни і ризикують, купуючи фальшиві гривні.
Останнім часом найчастіше підробляють купюри номіналом 100, 200 і 500 гривень, зазначають експерти. Відрізнити підробки від справжніх гривень можна за кількома ознаками. Так, справжні купюри більш щільні на дотик. При огляді на світло можна помітити, що на фальшивках відсутні графічні елементи знака гривні. Наприклад, на купюрі номіналом в 500 гривень повинні бути елементи бузкового кольору, які під різним кутом змінюють свій колір на зелений.
Якщо до вас в руки потрапили фальшиві гроші через банкомат, потрібно відразу звернутися до банку, якому належить банкомат. Фінустанова проведе розслідування, перевірить інші банкноти і зробить разінкассацію. Якщо факт підробки буде підтверджено, то одержувачу фальшивок обміняють купюри на оригінальні. Користуватися підробленими купюрами ризикувати не слід, адже за це загрожує покарання до 7 років позбавлення волі.