Найдорожчий затор у світі: через колапс у Суецькому каналі може виникнути дефіцит туалетного паперу
Найдорожчий затор у світі: нафта вже здорожчала, в тепер може ще й виникнути дефіцит туалетного паперу. Про це попереджає найбільший у світі виробник целюлози, товари якого застрягли на Суецькому каналі. Кожна година тамтешнього затору стає світовій економіці у 400 мільйонів доларів. Зняти з мілини велетенський контейнеровоз не вдається вже 5 днів поспіль, – йшлося 27 березня в сюжеті ТСН.19:30.
Найбільший і найдорожчий затор в історії судноплавства: доба простою обходиться світовій економіці у 9 з половиною мільярдів доларів. Що робити з 400-метровим контейнеровозом, який ще 5 днів тому сів на мілину, міркують фахівці усього світу. Є план на 12 метрів поглибити дно і вивезти 20 тисяч кубометрів піску. Але чи це спрацює – неясно.
Цим шляхом нині перевозять товари між Європою, Азією та Північною Америкою. Суецький канал забезпечує до 12 відсотків усієї світової торгівлі.
На момент відкриття 150 років тому – це був один з найдорожчих інженерних проєктів – за контроль над Суецом змагались британці, французи, а згодом і Ізраїль. В 50-х роках минулого століття Єгипет вирішив його націоналізувати, що спровокувало так звану Суецьку війну.
Аварії таких масштабів, коли рух заблокований повністю і на невизначений час, ще не було. Її наслідки відчують споживачі по всьому світу – адже в заторі уже понад 2 сотень суден. Зокрема 16 танкерів, які перевозять понад півтора мільйона тонн нафти та нафтопродуктів. А найбільший світовий постачальник целюлози, з якої виготовляють туалетний папір попереджає, через суецький затор світ може зіткнутись з дефіцитом цього стратегічного товару.