Експерт розповів, на скільки можуть продовжити навчальний рік для школярів
Сергій Бабак пояснив чи дійсно скасують ДПА у школах і чи будуть цьогоріч вступні іспити до коледжів.
Про це голова комітету освіти розповів інтернет-виданню Новости Украины — From-UA.
Сергій Бабак розповів, як карантин вплине на навчальний процес у школах та який він матиме формат.
«Я сподіваюсь, що ми і надалі будемо вирішувати цю ситуацію, але те, що це трішечки вплине — так, це вплине. Але повірте, у нас не найгірша ситуація в світі. Американські школи рік не працювали, і тільки зараз в деяких штатах діти починають ходити у них. Там проблеми величезні. Ми стараємось це якось знівелювати, тому намагаємось не закривати по всій країні школи на карантин, а переводити на дистанційну форму, вводити адаптивний локдаун, коли в червоних зонах можна переходити на дистанційне навчання або на звичне навчання. Деякі області трішки більше страждають. Це Чернівецька область, Закарпатська, Львівська. Зараз в Києві його вводять превентивно, я так розумію, щоб не було великого сплеску. Частково питання вирішується тим, що ми переносимо канікули, можливе невеличке продовження навчального року. Обов’язково будуть корекційні місяці на початку наступного навчального року», – пояснив він.
Голова комітету освіти також розповів чи продовжать навчальний рік у школах, у зв’язку із каратином.
«Можливо. Це розглядається. Може, один тиждень. Все залежатиме від того, як ми на комітеті наступної середи будемо розглядати графік проведення ЗНО, в якому форматі воно станеться. Поки що ми плануємо, що воно буде не гірше, ніж в минулорічному форматі. ЗНО відбудеться в будь-якому разі. Це єдиний об’єктивний інструмент для вступу до університету без корупції. Тому для нас дуже важливо його зберегти. І у нас є концептуальна домовленість з міністром, що ми 100%-во його зберігаємо. А от питання залишається, чи ми дамо, як у минулому році, складати ДПА за бажанням у вигляді ЗНО. Тобто ДПА буде в будь-якому разі, але воно може бути в школі, а може бути в центрах тестування. Це ми будемо наступного тижня вирішувати на комітеті», – наголосив співрозмовник.
Експерт пояснив, кому саме вирішили скасувати ДПА і чи будуть діти здавати вступні іспити до коледжів.
«4-9 класи — зараз Міністерство прийняло рішення, що ДПА скасовано. В цьому немає нічого страшного. Їм по поточних оцінках виведуть підсумкові оцінки. Це зроблено для того, щоб не робити скупчення дітей в одному місці. Окрім стресу ще додається ковід», – пояснив він та добавив, що ДПА є не дуже ефективним інструментом для вступу, – «В законі передбачене, що ДПА має бути організовано у формі ЗНО. Це найбільш об’єктивний зріз знань для всіх. Причому для всіх однаковий».
Також Бабак пояснив, що коледжі самі разом з міністерством будуть самі вирішувати чи будуть для вступу проводитись іспити та розповів, чому бувають ситуації, коли початкова школа працює, а середня і старша ні.
«Ми наполягали на тому, щоб початкова школа працювала максимально. Чому? По-перше, діти в такому віці найменше хворіють і найлегше переносять хворобу, якщо ми говоримо про ковід. А друге, як ми ні експериментували минулого року, ми не можемо запустити дистанційні уроки для початкової школи. Це зовсім інше сприйняття у дітей. Плюс постійно бути перед екраном — це взагалі для здоров’я не найкорисніша історія. Крім того, це інша методика викладання, і втримати увагу дітей дуже важко перед екраном. Якщо в класі, це простіше. Більш того, їм потрібна соціалізація, їм потрібне отримання перших навичок командної роботи. Тому початкову школу дуже важко перевести в онлайн. Можна якісь елементи уроків переносити онлайн, але повністю, я думаю, що це неможливо», – резюмував він.