Адвокат пояснив, чому українців не так вбиває ковід, як лікування від нього

Сергій Войченко розповів, хто має нести відповідальність за вибухи у лікарнях.

Про це адвокат, кандидат юридичних наук розповів інтернет-виданню Новости Украины — From-UA.

Войченко прокоментував останні випадки, коли в ковід-відділенні гинуть люди від вибуху кисневих балонів і як бути постраждалим уу ситуації, коли на лікуванні гинуть пацієнти.

«По-перше, треба сказати, що медицина у нас в надзвичайно жахливому стані, це стосується в тому числі і фінансування. Привіт Уляні Супрун. Я думаю, що в ці відділення треба положити Уляну Супрун з всією її родиною, щоб вони там полежали. Це наслідки взагалі так званих реформ від влади. Не варто забувати, що є порушення правил поводження. Конкретний випадок необхідно з’ясовувати, в зв’язку з чим така ситуація виникла. Пояснень може бути багато. Остаточну відповідь в таких кримінальних впровадженнях дає лише експертиза. Після закінчення експертизи вже з’ясовують, хто винен, яка була причина і чому це сталося. Якщо це порушення правил безпеки — це одне. Якщо це сталося внаслідок недофінансування — це друге. От така програма-мінімум», – пояснив він.

Також він дав роз’яснення, чи має гибель людей у лікарні розглядатись окремо від недбальства.

«Ні, нічого не розглядається окремо. Є ситуація, яка сталася. Немає значення, чи це випадковий перехожий, чи це безпосередньо якась стороння людина, яка просто зайшла в цю лікарню, чи це. Немає значення», – зазначив співрозмовник.

Резюмуючи адвокат розповів, як у цій справі знайти винного і хто повинен компенсувати матеріальну чи моральну шкоду.

«Нічого складного. Почнемо говорити з того, що залежить від відповідальності. Якщо ми говоримо про Чернівці, то там взагалі спростували, що взрив стався через балон. У Львові минулого року була ситуація, коли АТОшник що лікувався підірвав гранату. Кого тут притягнути до відповідальності? Складно. Якщо ми говоримо про кисневий балон. В першу чергу треба розбиратися, хто відповідальний за нього, навіщо він тут знаходиться, хто його приніс і які були правила техніки безпеки. Якщо були порушені правила техніки безпеки, то в першу чергу несе відповідальність лікарня, яка в подальшому може пред’явити позов до винної особи. Не так вбиває ковід, як лікування від нього – це вже можна поставити в заголовок. Але насправді це звичайна повсякденна робота — ведення перевірок. Цим мають займатися безпосередньо лікарі, відповідальні за техніку безпеки в лікарнях. Звичайно, Міністерство охорони здоров’я може реагувати, але ж вони впираються в певну ситуацію. Вони присилають їм, що ви маєте це зробити, а ті їм відповідають, що у нас немає грошей, — і на цьому все зупиняється», – підсумував Войченко.

Схожі новини