Президент підписав указ “Про річні національні програми під егідою Комісії Україна – НАТО”
Президент України Володимир Зеленський підписав указ “Про річні національні програми під егідою Комісії Україна – НАТО”, яким затверджується положення про розробку відповідних річних програм і оцінка результатів їх виконання.Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
Згідно з оприлюдненим на сайті президента в середу ввечері відповідним указом №72/2021, Кабінет міністрів України щорічно забезпечує розробку проектів річних національних програм під егідою Комісії Україна-НАТО на відповідні роки згідно з положенням.
Також Кабміну доручається затвердження заходів щодо виконання річної національної програми та показників ефективності її виконання
Уряд здійснює координацію діяльності центральних органів виконавчої влади та інших державних органів з моніторингу та оцінки результатів виконання річної національної програми.
Кабінету міністрів також доручається регулярне інформування громадськості про хід та результати виконання річної національної програми.
Цим указом також визнається таким, що втратив силу, указ президента України від 2 жовтня 2018 р № 298 “Про річні національні програми під егідою Комісії Україна – НАТО”.
Указ набирає чинності з дня його публікації.
В опублікованому на сайті президента відповідному указі “Положення про річні національні програми під егідою Комісії Україна – НАТО” зазначається, що ця програма є “системним документом, який розробляється щорічно і визначає реформи, які необхідно впровадити в Україні з метою досягнення критеріїв членства в НАТО , визначених Планом дій щодо членства в НАТО (ПДЧ), прийнятим на зустрічі глав держав-членів Північноатлантичної Ради Альянсу (24 квітня 1999 року, м.Вашингтон)”.
При цьому річна нацпрограма повинна містити наступні розділи: політичні та економічні питання; оборонні та військові питання; ресурсні питання; питання безпеки; правові питання.
“Кожен розділ повинен містити стратегічну мету реформ, цілі, очікувані результати та пріоритетні завдання з періодом планування на п’ять років”, – йдеться в положенні.
Річна національна програма розробляється з урахуванням міжнародної методології “Управління, орієнтоване на результат” (Results-Based Management), яка використовується в державах-членах НАТО.
Програми розробляються відповідно до принципів стратегічного планування і з урахуванням низки вимог, серед яких конкретність, вимірність, досяжність, доцільність, визначеність у часі.
“До роботи з розробки проекту річної національної програми, моніторингу і оцінки результатів її виконання можуть залучатися в установленому порядку експерти, зокрема, іноземні, вчені, а також представники інститутів громадянського суспільства”, – йдеться в документі.
У положенні прописаний процес розробки таких Річної нацпрограм, підсумком якого має стати розгляд, схвалення і подання Кабміном України проекту річної національної програми разом із проектом відповідного указу президента на розгляд главі Української держави до 31 січня планового року.