Вы здесь

Немає сенсу боротися за Україну: США виступили з різкою заявою

Офіційний Вашингтон висловив вкрай критичну реакцію на скандали, пов’язані з підривом антикорупційних зусиль в Україні

Відповідну заяву оприлюднив у понеділок Державний департамент США.

“Недавні події, включаючи підрив слідства у сфері корупції на високому рівні, арешти чиновників Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та вилучення чутливих файлів НАБУ, викликають занепокоєння щодо зобов’язань України боротися з корупцією”, – наголошується в документі.

У Вашингтоні назвали ці дії спробою “підірвати незалежні антикорупційні інституції”, яким США та інші країни надавали підтримку.

“Це підриває довіру громадськості та загрожує ризиком зменшення міжнародної підтримки України”, – наголосили в Держдепі.

При цьому нагадуються слова держсекретаря США Рекса Тіллерсона: “Для України немає сенсу боротися за її тіло на Донбасі, якщо вона втрачає свою душу в корупції. Антикорупційні установи повинні підтримуватися, отримувати ресурси та бути захищеними”.

Тому США, «відображаючи вибір народу України”, закликали всі гілки влади України до співпраці, щоб викорінити корупцію із суспільного життя.

“Знищення корупції є ключем для досягнення стабільності, безпеки та процвітання всіх українців”, – наголошується в документі.

Нагадаємо, як раніше писала Politeka, Національне антикорупційне бюро України звинувачує Генпрокуратуру і Службу безпеки в тому, що вони незаконно втрутилися в спецоперацію Бюро.

29 листопада стало відомо, що агента НАБУ затримали під час спроби передачі хабара ($ 30 тисяч) першої заступниці голови державної міграційної служби Діні Пимаховій. СБУ, зі свого боку, звинуватила антикорупціонерів в провокації хабара.

Крім того, в Бюро пояснили, що однією з причин зриву операції є те, що відомство не може самостійно займатися прослуховуванням телефонів підозрюваних. Для цього після відповідного рішення суду звертається до СБУ. Остання, власне, і встановлює прослушку.

Джерело: Politeka

Рекомендуем: