Вы здесь

Категорично відмовлятися! В українській школі розгорівся мовний скандал

Учнів однієї із київських шкіл примушують вивчати російську мову, хоча цей предмет в Укроаїні діти можуть вивчати лише факультативно, тобто за бажанням.

Про це розповіла киянка Ірина Стець на сторінці групи «Батьки SOS «в Facebook.

 

«У нас в школі є факультатив російської мови. Факультатив — це за бажанням, наскільки я знаю! Ми з вересня написали відмову … У п’ятницю, 1 грудня, шкільний психолог змушував дитину йти на цей факультатив», — пише жінка.

На питання чому таке відбувається, шкільний психолог пояснила, що ніхто не знає свого майбутнього, де і коли можуть знадобитися ті чи інші знання. Така відповідь викликала бурхливу реакцію у батьків, вони назвали такі аргументи безглуздими, а психолога – неадекватним.

«Психолог неадекватний. Скажіть, що ще раз буде змушувати — зателефонуйте в СБУ для перевірки її поглядів», — додали батьки.

 

Ілона Бех заявила, що він взагалі не мав права звертатися до дитини.

«Почнемо з того, що психолог не має права розмовляти з дитиною без згоди (письмової заяви) батьків», — написала вона.

«Не бачу взагалі ніякого сенсу вчити російську мову. Росія — тупикова гілка цивілізації, так і мови немає майбутнього. Є багато інших мов в світі, які дітям дадуть користь в житті, ніж витрачати час на мертву мову», — коментують користувачі.

 

Більшість батьків хотіли б, щоб у школі замінили деякі факультативи. В інших школах є, наприклад, факультатив християнської етики, яким деякі батьки не задоволені.

Джерело

Рекомендуем: