Вы здесь

Єдина помісна православна церква в Україні: В УПЦ МЦ зробили важливу заяву

Питання канонічного статусу православної церкви і об’єднання християн можна було б вирішити на всеукраїнському референдумі. Таку думку «Обозревателю» висловив митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський УПЦ МП Олександр Драбинко, передають Патріоти України.

Коментуючи результати останнього соцопитування, проведеного групою «Рейтинг», на тему створення в Україні єдиної помісної православної церкви, він зізнався: «Чесно кажучи, соціологічним рейтингам я зовсім не довіряю, оскільки вони не мають стовідсоткової об’єктивності. Кожне опитування має якусь мету, грубо кажучи — замовника. Крім того, багато що залежить від того, як формулюється запитання».

У якості альтернативи він запропонував проведення всеукраїнського референдуму, на який можуть бути винести такі два запитання: «1. Чи вважаєте ви, що Українська православна церква не повинна залежати від будь-якого центру поза державою Україна? 2. Чи вважаєте ви за доцільне ініціативи з досягнення єдності українського православ’я?»

«У разі позитивної відповіді на перших два запитання, третім могло би бути таке:» Чи підтримуєте ви звернення до Вселенського патріарха, оскільки він є главою матері-церкви, про надання статусу помісній українській православній церкві — тому об’єднанню, яке буде створено і буде мати більшість», — додав митрополит.

«Єдиною у політичному сенсі церква ніколи не може бути. Завжди будуть нові віяння, напрямки, але вони повинні бути об’єднані євхаристійно», — переконаний він.

«Я думаю, в Україні вистачило б грошей, щоб врешті-решт вирішити питання канонічного статусу і об’єднання християн на референдумі. Необхідно відновити канонічну єдність українського православ’я, яку було порушено 1992 року», — наголосив митрополит.

Рекомендуем: