Вы здесь

Українцям пояснили, чиї пенсії не «осучаснять»

Пенсійний фонд України витратить додатково п’ять мільярдів гривень на так зване осучаснення.

Про це сказав глава правління фонду Олексій Зарудний, передає прес-служба відомства. За його словами, з початку року сформований додатковий ресурс в 26 млрд грн. Вони прийшли від детінізації зарплати, а також від її підвищення.

«У нас є повністю ресурс для того, щоб забезпечити перерахунок пенсій у цьому році для 9,7 млн ​​пенсіонерів. Під осучаснення підпадають майже 6 млн пенсіонерів. Решті — збільшать пенсії у зв’язку із зростанням прожиткового мінімуму», — сказав Зарудний.

Мінімальна пенсія після підвищення становитиме 1 452 грн. Середня пенсія збільшиться майже на 700 грн — до понад 2,5 тис. грн проти 1 890 грн. Також влада обіцяє автоматичний перерахунок пенсій.

Виплати пільгових пенсій триватимуть, однак той, хто раніше міг на неї розраховувати, вже її не отримає. «Надалі передбачається, що всі пенсії будуть призначатися за одним законом і з єдиним підходом, крім військовослужбовців, артистів балету і т. п.», — сказав чиновник.

Зарудний не згадав про інфляцію, ціни на основні продукти харчування та курс долара. Завдяки цим факторам пенсіонери так зване осучаснення просто не помітять. Ймовірно, про це скажуть в іншому відомстві. Тільки в якому?

Джерело

Рекомендуем:

Оставить комментарий