Вы здесь

Проста арифметика: скільки має віддати людина, щоб отримати пенсію в Україні

Пенсійна реформа в Україні розрахована на те, щоб забрати у людей більше, а віддати їм менше. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины – From-UA розповів голова Громадської палати України, генеральний секретар Національної конфедерації профспілок Петро Петриченко.

За словами нашого співрозмовника, сьогоднішня діяльність Пенсійного фонду і нарахування не є вигідними людині.

«До речі, пенсійна реформа в Україні розрахована на те, щоб забрати у людей більше, а віддати їм менше. Я спілкуюсь з громадянами, і напрошується висновок, що у випадку, коли б не було пенсійних нарахувань на заробітну плату, а сама зарплатня зросла б на 30-40 %, то людина могла б сама думати про своє пенсійне майбутнє. І фактично ми до цього йдемо», — зазначає експерт.

За словами Петриченка, негативне сприйняття пенсійної реформи буде частково збито за рахунок громадян, які вийшли на пенсію до 2008 року.

«Було анонсовано, що тим людям, які до 2008 року вийшли на пенсію, дійсно буде суттєво піднято виплати», — каже генеральний секретар Національної конфедерації профспілок.

На першому етапі, продовжує експерт, буде спостерігатися невеличке підняття і позитив.

«Адже люди забувають про те, що ті з них, хто сьогодні ще не на пенсії, а будуть виходити через 10-15 років, зіткнуться з суттєвим зниженням. Люди ж не думають, що буде потім, через 10 років», констатує співрозмовник видання.

Петро Петриченко також звертає увагу на дуже цікавий момент.

«Є дуже цікавий підхід до цієї пенсії. Скажімо, якщо людина отримує на сьогодні заробітну плату 5 тис. грн, то нарахування на заробітну плату, які йдуть, 30 з чимось відсотків. Таким чином вона заплатить десь 2,5 млн своїми внесками з нарахувань на заробітну плату. А пенсія з розрахунку того, що пенсійна реформа пропонує, з 5 тисяч буде 35 відсотків, які йдуть на пенсію. Підрахуйте — відповідно до цього закону людина отримає пенсію біля 2 тис. грн. Так якщо брати 2 тис. грн, то скільки людини треба прожити — 90 років, щоб вона вибрала ті гроші?..», — каже експерт.

Таким чином, констатує Петриченко, влада розраховує на те, що вона створила такі умови видачі пенсії і такі умови зняття нарахувань на пенсію з заробітної плати, що дуже багато грошей залишиться державі.

«І в цьому є економічний зиск держави. Тобто вона отримає пенсійні нарахування на заробітну плату більше, ніж вона буде віддавати людям. Якщо б пенсійний збір на заробітну плату не нараховувався, то людина б спокійно працювала та нормально б відкладала. А так вона, щоб забрати всі гроші в державі, має прожити десь до 90 років», — резюмував наш співрозмовник.

 

Рекомендуем:

Оставить комментарий