Вы здесь

Хлібна статистика і 25 мільйонів українців: Мороз назвав страшні цифри

Влада промахнулася, позакривавши всі канали інформації, але не звернула увагу на одну статистику

Сучасний українець став індивідуалістом і залишився наодинці зі своїми проблемами. Про це в ексклюзивному коментарі журналісту інтернет-видання Новости Украины – From-UA розповів український політик та громадський діяч, Голова Верховної Ради України у 1994–1998 та 2006–2007 роках Олександр Мороз.

За словами співрозмовника видання, протягом 26 років незалежності українці, безперечно, дуже змінилися.

«У 90-му році українець мав ознаки людини з потребою колективістських начал. Він відчував на собі оцінку інших людей в своєму колективі до того, як він ставився до справ загальних, до своєї роботи і т.д. Він розумів, що від його позиції в значної мірі залежить й доля цього колективу, його перспективі і власні перспективі так саме», — зазначає Олександр Мороз.

«Сьогодні, через 20 з лишним років після перемін, які відбулись в Україні, він (українець — прим. ред.) умовами загальними, створеними владою, вигнаний за межі цих колективістських начал. Він став індивідуалістом по необхідності, він став нікому не потрібним при тому, що потреби і проблеми його зросли катастрофічно, і він бачить, що не до кого звернутися. Держава, представники в вигляді влади, колектив як суб’єкт державного життя — всі вони відвернулися від нього. Він залишився сам по собі. Почуття зневіри, відсутності надії на переміни позитивні, відсутність сподівань на завтрашній день — це домінує в настроях людей», — додає політик.

За словами Мороза, наслідком цього є те, що половина населення «утекла» з України.

«Ми не називаємо цю цифру, але фактично половини людей вже немає, причому, як правило, людей продуктивного віку. Це надзвичайно гостра проблема», — каже експерт.

«Влада промахнулася, позакривавши всі канали інформації, але не звернула увагу на одну статистику, яка фігурує в урядових документах — споживання хліба на душу населення. Вийшло, що середньостатистичний українець споживає хліба 25 кг за рік, це при тому, що в Росії — 53 кг, в Болгарії — до 70 кг, у Польщі — більше 50 кг, в Німеччині — більше 50 кг. Ми ж прекрасно розуміємо, що при збідненні самої структури харчування в її складі більше хліба споживається. Це що, українці стали менше хліба і зберігають фігуру? Та ні. Справа в тому, що сьогодні у нас населення близько 25 мільйонів», — додає Олександр Мороз.

«Якщо говорити стосовно людини, її настроїв, її зміни, то людина, яка думає про майбутнє, про свою сім’ю, то вона або себе не бачить в цій державі, або вона не їхня. Це держава нинішньої влади, влади олігархів. Бізнес у нас не може працювати без криміналу. І ось цю проблему, аналізуючи розвиток, якщо це можна так назвати, чи деградацію України за часи незалежності, ми повинні брати за основу. Щоб знаходити відповідь — а що робити далі?..», — резюмує експерт.

Рекомендуем:

3 комментариев к “Хлібна статистика і 25 мільйонів українців: Мороз назвав страшні цифри

  1. шахтер

    Каким стал прозорливым Мороз,а когда предавал интересы страны выбирая для себя 30 серебренников,он не думал о последствиях,а сейчас последствия и его работы в парламенте во многих годах,проявляются в нищете народа и недоверии к власти.Наверное захотел снова к кормушке пан Мороз.ворт и проповедует.

  2. Людмила

    Підтримую повністю попередній коментар. Мороз серед тих, хто зробив цю державу такою, яка вона зараз є, хоча очолював лівий рух України. І на його совісті та на совісті Петра Симоненка провал лівого руху України, бо як би ми не відносилися до лівої ідеології, вона всеж захищала інтереси працюючих, а зараз, крім Волинця, ніхто не зтаден вивести людей на демонстрації протестів проти дій влади оліхархічного уряду. Подивіться на досвід інших капіталістичних країн — Франції, Польщі, там люди борються на мирних демонстраціях за свої права, а у нас звикли тільки за гроші приймати участь у протестах та і немає людей, які б повели за собою людей, всі тільки триндять.

  3. Наталья

    Голосовала за Мороза- а он продал мои интересы. Больше не верю-он виноват в том числе.

Оставить комментарий