Вы здесь

Радіоактивна хмара з Росії повзе на Європу, — ЗМІ

Величезна радіоактивна хмара, яка повзе з території Росії, нависла над Європою.

Відповідні висновки оприлюднила прес-служба французького Інституту ядерної безпеки IRSN.

За версією вчених, на російському об’єкті між Волгою і Уральськими горами виникла аварія. Згідно вимірам фону, до складу радіоактивної хмари входять ізотопи рутенія-106.

За версією французьких вчених, витік речовини стався ще наприкінці вересня під час виробництва радіоактивних матеріалів. А хмара могла утворитися виключно в реакторах або інших рукотворних об’єктах.

З 27 вересня по 13 жовтня вчені зафіксували сплеск радіації в більшості європейських країн. Федеральне відомство з радіаційного захисту Німеччині також повідомляло про виявлення підвищеного рівня рутенія.

Співробітники французького Інституту радіаційного захисту запропонували перевірити імпортні продукти харчування з регіону, де могла статися витік.

«Якщо б така аварія сталася у Франції, влада встановила навколо місця події огорожу по периметру, щоб стежити за здоров’ям людей, безпекою і якістю продуктів харчування», — заявили дослідники.

16 жовтня російські ЗМІ повідомляли, що витік ізотопів рутенію-106 міг відбутися на одному з підприємств ПО «Маяк» у Челябінській області під час «гарячих випробувань» нових контейнерів з відпрацьованим ядерним паливом. За словами ж самих представників підприємства, ніяких неполадок не було.

Джерело: «Знай.uа«

Рекомендуем:

Оставить комментарий