Вы здесь

Москва благословила! Церква дозволила одружуватись родичам

Українська православна церква Московського патріархату дозволила укладати шлюби між хрещеними батьком і матір’ю.

Такі зміни внесли в Архієрейському соборі РПЦ у суботу в Москві.

«Шлюби між хрещеними можуть відбуватися з благословення єпархіального архієрея», — заявив глава синодального Відділу зі взаємин Церкви з суспільством і ЗМІ Володимир Легойда, цитуючи фрагмент постанови Собору.

Прес-секретар патріарха Кирила священик Олександр Волков сказав, що раніше шлюби між хресними в багатьох єпархіях були заборонені правлячими архієреями, і в ході роботи Собору на цю тему велася жвава дискусія. Така практика особливо не приймалася українськими архієреями, тому в формулюванні постанови зазначено, що на подібний шлюб потрібно брати благословення архієрея.

Раніше повідомили, що Архієрейський собор прийняв рішення про те, що при вінчанні будуть враховувати і шлюби, зареєстровані раніше в органах РАГС.

«Не визнається можливим вінчання шлюбів, зареєстрованих відповідно до національного законодавства, але не відповідних канонічним нормам (наприклад, при перевищенні допустимого церковними правилами кількості попередніх шлюбів одним з бажаючих вінчатися або при наявності між особами, які бажають вінчатися, неприпустимих рівнів спорідненості)», — зазначено у документі.

У минулому куми зазвичай підтверджували та зміцнювали дружні стосунки, тому слово часто використовувалося в значенні друг, товариш, приятель.

Джерело: «Знай.ua«

Рекомендуем:

Оставить комментарий