Вы здесь

Мін’юст знайшов управу на аліментників

У Міністерстві юстиції пропонують Верховній Раді на законодавчому рівні ввести ряд заходів по відношенню до людей, які ухиляються від сплати аліментів.

Про це розповів міністр юстиції Павло Петренко у ході запитань до уряду.

«Міністерство юстиції спільно з народними депутатами, які об’єдналися навколо цієї теми, розробили зміни до законодавства, які передбачають посилення прав дітей та захист їх від економічного насильства з боку тих батьків, які ухиляються від своїх обов’язків. Перше, що ми пропонуємо, — це введення чіткої заборони на виїзд за кордон для тих осіб, які злісно ухиляються від сплати аліментів понад 6 місяців», — сказав Петренко.

За підрахунками міністерства в Україні понад 600 тис. батьків ухиляються від сплати аліментів.

«Друге, — пропозиція позбавити можливості батьків, які ухиляються від сплати аліментів, маніпулювати іншими з батьків, даючи згоду на виїзд дитини за кордон з тим із батьків, хто сумлінно виконує свої обов’язки», — сказав Петренко.

Більш того, пропонується тих, хто не платить аліменти, позбавляти права керувати автомобілем, носити зброю.

«Ми пропонуємо, щоб ті, хто не платить аліменти більше 12 місяців, рішенням суду залучався для суспільно-корисних робіт, на користь суспільства, — прибирання вулиць, фарбування будинків, прибирання кладовищ. У громади є на це бюджети. Ті гроші, які буде горе-батько заробляти, прибираючи кладовища, будуть направлятися на рахунок дитини для погашення боргу по аліментах. Ми пропонуємо, щоб такі роботи застосовувалися судом до 2 місяців, поки не буде погашений борг по аліментах», — уточнив міністр.

Не виключено, що не кримінальної відповідальності для батьків, який не платять аліменти і шантажують своїх дітей.

Аліменти в Україні.

Источник: «Знай.ua»

Рекомендуем:

Оставить комментарий