Вы здесь

Катастрофа! В Україні пересохло 10 000 річок

Ситуація з водними ресурсами в Україні плачевна і продовжує погіршуватися. За чверть століття незалежності з карти країни зникли понад десяти тисяч малих річок. Водойми міліють і висихають без проведення необхідної меліорації. Витоки річок поступово замулюються, і на сьогоднішній день річки наповнені лише на 70% від норми. Засуха останніх трьох років лише посилює проблеми створені безгосподарністю. Як повідомляє журнал «Навколо Світу«, ще однією з проблем українських річок є підвищення вмісту солей. Це відбувається через непродумані дії аграріїв.

«В Україні 73 тис. річок, 40 тис. озер, 1100 водосховищ, 400 тис. ставків – 1 100 000 га прісних водойм. Одночасно на карті Європи ми вважаємося маловодною країною, оскільки більшість наших водних ресурсів через забруднення не придатні до водозабору питної води», — заявили в Асоціації рибалок України. «Вода настільки забруднена, що їй присвоєно 4 клас… Очисні споруди радянського зразка, вони були розраховані на водозабір максимум 2 класу води і тому не можуть впоратися», — додали в Асоціації рибалок України. Вони розповіли, що в минулому році в українські водойми було скинуто понад 2 мільярди кубометрів стоків.

За офіційними даними, тільки дві третини з них пройшли через очисні споруди. Відзначається, що тисячі тонн солі після зими з весняними струмками потрапляють по зливових стоках прямо в річки. Хімікати з полів змиваються дощами і по дренажних каналах стікають у водойми, що призводить до масового мору риби. «З-за такої злочинної безгосподарності в Дніпровських водосховищах солоність води помітно збільшилася, і сьогодні на Каховському, Кременчуцькому водосховищах можна зустріти рибу-голку, і навіть медуз. Все це веде до зміни водної екосистеми», — говорять в Асоціації.

Джерело: «Знай.ua«

Рекомендуем:

Оставить комментарий