Вы здесь

Далі вже нікуди: Віце-міністр закордонних справ Польщі звинуватив Україну ще й в Катинській трагедії

В українсько-польських відносинах є питання розплати за катинський злочин. Про це заявив віце-міністр закордонних справ Польщі Бартош Цихоцький в коментарі Польській пресовій агенції (ПАП), передають Патріоти України.

«З українського боку бракує рішень, що сприяли б поступу в деяких двосторонніх питаннях, які загально звуться історичним діалогом», − підкреслив віце-міністр закордонних справ.

«Ті питання відомі українській стороні багато років. Вони з’явилися не під час поточної каденції сейму. Це й питання застосування мови радянських часів про польську окупацію (західних українських земель, – ред.). Це й питання церковної власності римо-католицької громади. Це й питання бездумної реабілітації чи глорифікації УПА й браку розплати за катинський злочин», − розповів Цихоцький.

Ймовірно, політик мав на увазі польсько-український конфлікт на Волині в роки Другої світової війни. Але обмовившись, замість «волинський» сказав «катинський». Віце-міністр також згадав про рішення української сторони, які «нівелюють наші двосторонні заяви», як от «націлене на добре ім’я Польщі» вшанування солдатів Карпатської Січі на Верецькому перевалі за участі українського віце-прем’єра Іванни Климпуш-Цинцадзе. Те вшанування, за його словами, є звинуваченням поляків у масових злочинах 1939 року.

Рекомендуем:

Оставить комментарий